Otevřít menu

Dnes : 0
podrobnosti

Rok 2018

V úterý 10. 4. bude knihovna otevřena až od 17. hodin.

Příběh Titaniku

V pátek 6. 4. proběhla v zasedací místnosti obecního úřadu beseda na téma Příběh Titaniku.

Besedu vedla paní Dana Šimková. Její poutavé vyprávění zaujalo všechny zúčastněné, kteří se mohli během čtyř hodin dovědět mnoho informací o stavbě lodi, o jejích pasažérech, o vybavení lodi i o jejích tragickém konci.

Škoda jen nízké účasti.

V předvelikonočním čase nás v knihovně čeká výstava kraslic zdobených různými technikami a ukázka vyškrabávání kraslic - v úterý 27. 3. v půjčovní době.

Pasování čtenářů

Ve čtvrtek 15. 3. proběhlo v knihovně pasování dětí z 2. třídy na čtenáře. Druháčci museli prokázat, že umí číst, skládat věty a hledat vhodné rýmy. Taky se museli vyznat v abecedě a morseovce. Po vyluštění a splnění všech úkolů na ně čekal poklad. Na závěr všichni složili slib a byli přijati do rytířského řádu čtenářů. Odměnou jim byla nejen knížka s upomínkou na tento den, drobné dárky, ale i průkazka do knihovny na rok zdarma. A tak už se těšíme na nové čtenáře!

Návštěva družiny

V úterý 13. 3. zavítaly do knihovny děti z družiny. Předčítali jsme si z knihy Já se nechtěl stěhovat od Daniely Krolupperové. Příběh byl o malém Martinovi, který začal navštěvovat novou školu a hledal si nové kamarády. A že to neměl vůbec lehké! Děti mohly nakreslit svého kamaráda, zasoutěžily si ve znalosti ilustrátorů dětských knih. Na závěr si mohly vybrat knihu a v ní si zalistovat.

Beseda Titanik

Na pátek 6. 4. 2018 bude knihovna ve spolupráci s obecním úřadem pořádat besedu na téma Titanik. Čas a místo bude upřešněno, sledujte webové stránky a vývěsky v obci.

Noc s Andersenem

I v letošním roce nás čeká Noc s Andersenem. Letos bude ale jen ve večerních hodinách. Na děti se těším v pátek 23. 3. 2018 od 18. hodin. Společné čtení a tvoření ukončíme ve 21 hodin.

Děti si mohou ve škole nebo v knihovně vyzvednout přihlášku a kvíz.

Letos si budeme číst pohádku Statečný cínový vojáček, která letos slaví 180. výročí od napsání.

A také si budeme číst z knížky Povídání o pejskovi a kočičce, která vznikla před 90. lety.

V čekárnách autobusových zastávek jsou zdarma k rozebrání vyřazené knihy z knihovny.

V úterý 30.1. 2018 nebude knihovna otevřená z důvodu nemoci.

11. 1. 2018

Na návštěvu do naší knihovny přijely děti ze čtenářského klubu z Křepic.

Pracovali jsme s knížkou Za zvířátky do hor.

Děti musely nejdříve knížku najít, potom jsme si z ní přečetli příběh o kamzíkovi. Děti se rozdělily do skupin a v encyklopediích vyhledávaly obrázky zvířat, která se objevila v příběhu. Přečetly si o daném zvířátku text, nakreslily obrázek a kamarádům pořevyprávěly, co se dověděly.

Fotky najdete ve fotogalerii.